konferencia

Metro OnLine 2014

metroV utorok 20. mája sa uskutočnila Metro OnLine 2014 konferencia v Auquacity Poprad. Konferencia sa konala pod záštitou Jána Počiatka - ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Prednášky sa niesli v duchu cloudových riešení a IPTV v IT oblasti. Najsledovanejšou častou konferencie bola Panelová diskusia o IPTV a pohľade do budúcna, ktorú viedli medzi sebou zástupcovia telekomunikačných operátorov zo Slovenska : RTVS, Markíza, JOJ, ARTOS, APKT, SAKT. Videotím CNL zabezpečil živé vysielanie tejto konferencie. Vysielanie bolo možné sledovať prostredníctvom nášho videoservera, odkiaľ sa objavil embed vysielania aj na portáli zive.sk. Náš embed si spustilo neuveriteľných 945 divákov.

Medzinárodná konferencia ICETA 2013

ICETA 2013V poradí už 11. ročník medzinárodnej konferencie ICETA zameranej na využívanie e-learningových technológií vo vzdelávacom procese sa konal v Starom Smokovci v termíne 24. – 25. október 2013. Nosnou témou tohto ročníka konferencie boli MOOCs, teda Massive Open Online Courses, príspevky prezentujúcich vyzdvihujúce ich výhody a prínosy avšak poukazujúce aj na možné problémy spojené s ich implementáciou do výučbových plánov.

SETINAIR - Buddy Paddy Competiton

setinair 2013

V pondelok, 16. septembra 2013, sa v priestoroch univerzitnej knižnice uskutočnila konferencia SETINAIR 2013 - Symposium on Emergent Technologies in Artificial Intelligence and Robotics. Konferencie sa okrem odborníkov z oblasti umelej inteligencie a robotiky z Európy , zúčastnili aj uznávaní vedci z Japonska. Súčasťou akcie bolo aj vyhlásenie súťaže o najlepší projekt s využitím humanoidného robota - Buddy Paddy Competition.

Medzinárodná konferencia o eLearningových technológiách ICETA 2012

ICETA 2012

Jubilejný 10. ročník medzinárodnej konferencie ICETA 2012 sa uskutočnil 8. a 9. novembra v kongresovom centre hotela Academia v Starej Lesnej. E-Learningové technológie a ich aplikácie boli hlavnou témou uznávanej konferencie, na ktorej tak, ako po minulé roky odprezentovali svoje skúsenosti a poznatky z oblasti pedagogiky, eLearningu a využitia informačných a komunikačných technológií (IKT) pri výučbe známe mená zo slovenských a zahraničných vysokých škôl, univerzít a firiem.

AmCham konferencia

AmCham konferencia 13.Apríla sa v Bratislave konala významná konferencia usporiadana ministerstvom zahraničných vecí. Na konferencii sa pojednával prístup podnikania, k výučbe, vývoju a vede. Na konferencii sa zišlo množstvo rečníkov aj z krajín ako je napríklad Fínsko, či Kalifornia.

Na tejto konferencií samozrejme nechýbal ani videotím, ktorý zabezpečoval technickú podporu. Krátku reportáž si môžete porieť tu

Živý vstup počas konferencie Moderní technologie ve výuce

Dňa 5.nov.2009 sa na pôde Masarykovej univerzity v Brne uskutoční tretí ročník medzinárodnej konferencie Moderní technologie ve výuce, ktorá sa koná v spolupráci aj s Laboratóriom počítačových sietí. Tento ročník sa však obsah konferencie bude vysielať prostredníctvom videokonferenčného systému EVO, takže v prípade záujmu sa môžete pripojiť v komunite Universe do miestnosti KonferenceKTEIVBrno.

Syndikovať obsah