Telekom Innovation Contest

Dňa 23.05 sa v Bratislave uskutočnilo národne kolo druhého ročníka medzinárodnej súťaže Telekom Innovation Contest. Základnou ideou tejto súťaže je podpora zaujímavých nápadov a start-up firiem pod záštitou spoločnosti Deutsche Telekom.
Spomedzi 326 nápadov z 39 krajín sa do finálnej jedenástky start-up projektov dostal aj náš team z CNL s ich projektom s názvom EFEOS, ktorý práve v Bratislave vyhral národné kolo. Samotný team sa skladá z troch doktorandov: Ondrej Kainz, David Cymbalak a Jaroslav Lamer. Už o necelý mesiac ich čaká celosvetové kolo v Krakove (Poľsko), kde sa pridajú k ďalším desiatim start-up projektom.

Čo je EFEOS? Jeho základným konceptom je umožniť zdieľanie udalostí za použitia streamingových zariadení s sieťového pripojenia (napr. smartphone, Google Glasses alebo klasická kamera). Udalosti sú závislé na mieste z ktorého je streaming realizovaný, pričom podporuje jedno-kamerový alebo viac-kamerový streaming. Práve použitie viacerých kamier dovoľuje systému automaticky vybrať najlepší záber na sledovaný objekt za použitia špecifických metrík a predikcie pohybu. Manuálny výber záberu je taktiež možný.
Telekom Innovation Contest Web