Konferencia ICOSE 2014

Členovia Laboratória počítačových sieti, PhD študenti David Cymbalák a Ondrej Kainz sa zúčastnili na medzinárodnej konferencii ICOSE 2014 ( International Conference on Software Engineering ) v Dubaji (Spojene arabské emiráty).

Reprezentant skupiny MONICA v súťaži ACM SPY o najlepšiu diplomovú prácu

V dňoch 5-6.6.2014 sa na Katedre počítačov a informatiky Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili štátne záverečné skúšky a obhajoby diplomových prác. V rámci týchto skúšok bolo spomedzi všetkých 154 diplomových prác vybraných komisiou 12 najlepších kandidátov. Dňa 7.8.2014 z 12 kandidátov po opätovnom prehodnotení vybrala komisia 6 najlepších, ktoré budú reprezentovať Fakultu elektrotechniky a informatiky v súťaži ACM SPY o najlepšiu diplomovú prácu v oblasti informatiky a informačných technológií.

Telekom Innovation Contest

Dňa 23.05 sa v Bratislave uskutočnilo národne kolo druhého ročníka medzinárodnej súťaže Telekom Innovation Contest. Základnou ideou tejto súťaže je podpora zaujímavých nápadov a start-up firiem pod záštitou spoločnosti Deutsche Telekom.
Spomedzi 326 nápadov z 39 krajín sa do finálnej jedenástky start-up projektov dostal aj náš team z CNL s ich projektom s názvom EFEOS, ktorý práve v Bratislave vyhral národné kolo. Samotný team sa skladá z troch doktorandov: Ondrej Kainz, David Cymbalak a Jaroslav Lamer. Už o necelý mesiac ich čaká celosvetové kolo v Krakove (Poľsko), kde sa pridajú k ďalším desiatim start-up projektom.

Metro OnLine 2014

metroV utorok 20. mája sa uskutočnila Metro OnLine 2014 konferencia v Auquacity Poprad. Konferencia sa konala pod záštitou Jána Počiatka - ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Prednášky sa niesli v duchu cloudových riešení a IPTV v IT oblasti. Najsledovanejšou častou konferencie bola Panelová diskusia o IPTV a pohľade do budúcna, ktorú viedli medzi sebou zástupcovia telekomunikačných operátorov zo Slovenska : RTVS, Markíza, JOJ, ARTOS, APKT, SAKT. Videotím CNL zabezpečil živé vysielanie tejto konferencie. Vysielanie bolo možné sledovať prostredníctvom nášho videoservera, odkiaľ sa objavil embed vysielania aj na portáli zive.sk. Náš embed si spustilo neuveriteľných 945 divákov.

Národné kolo súťaže “Networking Academy Games” 2014

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach v celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. V deviatom ročníku Networking Academy Games, ktoré v spolupráci so spoločnosťou Cisco a za podpory ďalších partnerov organizovala ASC pri KPI LPS, si zmerali sily nielen v teoretických, ale aj praktických zručnostiach.
Národné kolo sa uskutočnilo 30.4.2014 v priestoroch Technickej univerzite. V rámci otvorenia súťaže sa k súťažiacim prihovorili zástupcovia vedenia TUKE (prof. Ing. S. Kmeť, CSc.), FEI (prof. Ing. R. Cimbala, CSc.) , Združenia Košice IT Valley (RNDr. J. Ondáš) a zástupca spoločnosti Cisco Systems (Ing. K. Kniewald). Otvorenie súťaže moderoval F. Jakab, zástupca ASC.

“Girls in IT” a LPS

V tomto roku po prvykrat sa LPS pripojilo spolu s FIIT STU k medzinárodnej aktivite, ktorú organizuje Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU) každoročne štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci – tzv. Girl’s in IT Day.
Tento deň je celosvetovým dňom žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT). Jeho ITcieľom je motivovať dievčatá k výberu technického a IT vzdelania a následne k zamestnaniu v tomto sektore.

Syndikovať obsah