Microsoft Technology Day

titulná stránka Dňa 5.5.2010 spoločnosť Microsoft predstavila v priestoroch UK TUKE svoje nové technológie. Podujatie s názvom Microsoft Technology Day bolo určené vývojovým pracovníkom, študentom vysokých a stredných škôl, pracovníkom IT firiem a neziskových organizácií.


Screenshot z videokonferencie

Podujatie otvoril generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia, Peter Čerešník a rektor TUKE, Anton Čižmár. Program Microsoft Technology Day bol rozdelený do troch súbežne prebiehajúcich častí. Prvá bola venovaná vývojárom, ktorým boli predstavené technológie Silverlight 4 a Expression Studio, dozvedeli sa o novinkách v programe Visual Studio 2010 a programovaní v novom operačnom systéme pre mobilné telefóny, Windows Phone 7. Vynechaná nebola ani aktuálna téma cloud computingu. V časti pre IT profesionálov pripravili odborníci zo spoločnosti Microsoft Slovakia prezentácie na témy ako virtualizácia, Microsoft Unified Communications, SharePoint 2010 a priniesli informácie o manažmente infraštruktúry na platforme spoločnosti Microsoft. Tretia časť bola venovaná iniciatívam a programom spoločnosti Microsoft. Bol predstavený program pre neziskové organizácie TechSoup Slovakia ako aj programy pre začínajúcich podnikateľov a web vývojárov, BizSpark a WebsiteSpark.


Screenshot z videokonferencie

Súčasťou technologického dňa spoločnosti Microsoft na TUKE bolo aj celoslovenské kolo študentskej súťaže Imagine Cup, na ktorom sa rozhodlo o tíme postupujúcom na celosvetové finále súťaže Imagine Cup 2010, ktoré sa tento rok uskutoční v Poľsku.

Laboratórium Počítačových Sietí zabezpečovalo na tejto akcii videokonferenčný most so STU BA. Nosnou platformou bol videokonferenčný systém EVO, pomocou ktorého bola prepojená hlavná prednášková miestnosť v Univerzitnej knižnici TUKE, menšia miestnosť, v ktorej sedela porota pre súťaž Imagine Cup 2010 a pracovisko na STU BA. Súčasne bolo otestované prepojenie a vzájomná kompatibilita dvoch heterogénnych videokonferenčných systémov (EVO a LifeSize) prostredníctvom protokolu H.323. Podujatie ako aj celá videokonferencia dopadla nadmieru úspešne a z akcie bol vytvorený i multimediálny záznam.

Zdroj: www.microsoft.com/…5_news1.mspx

Komentáre

Poslať nový komentár

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Viac informácií o možnostiach formátovania