IT FITNESS TEST

IT FITNESS odštartoval celonárodný on-line test IT znalostí Slovákov pod názvom IT FITNESS TEST. Cieľom je zistiť úroveň základných IT vedomostí a zručností širokej verejnosti na Slovensku. Cieľovou skupinou sú predovšetkým mladí ľudia, študenti stredných a vysokých škôl, otestovať sa však môžu občania všetkých vekových skupín.

Testovanie IT zručností predovšetkým pre študentov stredných a vysokých škôl sa v Slovenskej republike realiyuje každoročne od roku 2009 ako súčasť iniciatívy Európskej komisie, označovanej ako „Týždeň IT zručností (eSkills Week)”. IT FITNESS TEST je jednou z najúspešnejších aktivít Európskeho týždňa eSkills vôbec a na Slovensku sa do testovania zapojilo celkovo takmer 80 000 účastníkov. IT FITNESS testovanie sa začalo aj v iných krajinách, ktoré následne prevzali koncept takéhoto on-line overovania IT. O koncept testovania prejavili záujem aj organizátori samotného eSkills Week projektu na Európskej úrovni.Projekt IT FITNESS TEST 2013 je pokračovaním úspešnej aktivity testovania z rokov 2010 a 2012.
Testovanie prebieha v spolupráci s IT Asociácie Slovenska, MF, MŠVVŠ a ostatných partnerov. Na tejto aktivite sa spolupodieľa aj pracovná skupina „Vzdelávanie digitálnych zručností“ Digitálneho lídra SR – štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Petra Pellegriniho, v rámci cieľa „Zvyšovanie digitálnych zručností detí, mládeže i učiteľov”.

IT FITNESS TEST 2013 bude prebiehať v termíne od 20.5.2013 do 20.6.2013.

Viac sa môžte dočítať na stránke ITFITNESS.SK .

Komentáre

Poslať nový komentár

  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Viac informácií o možnostiach formátovania