“Girls in IT” a LPS

V tomto roku po prvykrat sa LPS pripojilo spolu s FIIT STU k medzinárodnej aktivite, ktorú organizuje Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU) každoročne štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci – tzv. Girl’s in IT Day.
Tento deň je celosvetovým dňom žien v informačno-komunikačných technológiách (IKT). Jeho ITcieľom je motivovať dievčatá k výberu technického a IT vzdelania a následne k zamestnaniu v tomto sektore.V tomto roku sa podarilo zmobilizovať dvadsaťpäť organizácií na celom Slovensku, ktoré pre stredoškoláčky vytvorili 620 virtuálnych miest. LPS bolo jedným z takýchto pracovísk, ktoré dňa 24.4.2014 navštívilo 18 študentiek stredných škôl z vychodoslovenského regiónu. Naši hostia mali možnosť sa oboznámiť nielen s tým, čo to znamená štúdovať informatiku, ale aj aké to má výhody, a dozvedeli sa, že študovať informatiku na našej katedre, a zapojiť sa do práce LPS, je to najlepšie, čo možu v živote urobiťJ. Úspešne ich o tom presvečovali naši zanietení kolegovia: M. Michalko, J. Genči a pomahali im v tom aj M. Kovalcik, O. Kainz, ale aj Katka Fecilakova. Za čo im patri veľka vďakaAttachmentSize
DSC_5988.JPG217.8 KB
DSC_5990.JPG211.84 KB
DSC_6004.JPG218.62 KB
DSC_6009.JPG195.69 KB
DSC_6017.JPG296.02 KB
DSC_6020.JPG125.39 KB
DSC_6024.JPG125.19 KB

Comments

Kamagra Oral Jelly er tatt,

Kamagra Oral Jelly er tatt, etter behov, ca 1 time før seksuell aktivitet, kjøpe Kamagra. Ikke ta Viagra Oral Jelly mer enn en gang om dagen. Et måltid med høyt fett kan forsinke tidspunktet for virkningen av dette stoffet. Prøv å ikke spise grapefrukt eller drikke grapefruktjuice når du blir behandlet med Sildenafil.

Post new comment

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options