telepresence

Software Defined Networking workshop aj v CNL

SDN workshop v Cisco TelePresence miestnosti na TUKEDňa 20.2 sa v Cisco office v Bratislave uskutočnila celodenná technická prezentácia na tému Software Defined Networking a konkrétne pohľad spoločnosti Cisco na túto problematiku. Napriek nesporne zaujímavej téme pracovné povinnosti neumožnili každému sa fyzicky zúčastniť prezentácie.

Wow, hovoria o nás už aj v Amerike!

Naša spoločná spolupráca pomocou TelePresence technológie so sieťou stredných škôl v USA dostala dobrú reklamu! Priamo na oficiálnom Cisco YouTube kanáli bolo nedávno publikované video kde sme spomenutí aj my - TUKE, CNL :-)

Mame dostup k viac ako 240 TelePresence systemom!

V ramci nasej spoluprace s National Lambda Rail vyskumnou sietou v USA mame uz viac ako 2 roky pristup k viac ako 240 TelePresence systemom na roznych univerzitach a inych organizaciach po celom svete (zoznam vsetkych lokalit najdete v prilozenom subore).
Mozeme si napr. naplanovat TelePresence posedenie pri dobrej kave (samozrejme kazda lokalita si bude musiet tu "dobru" kavu zabezpecit po vlastnej osi ;-)) s MIT, Harvard, Duke, ... alebo univerzitami v Pekingu alebo Dubai (v Dubaii by mohli mat dobru kavu vsak?).

Zavolajme si na TelePresence z nasho PC

Cisco uvolnilo free nastroj Cisco Jabber Video for TelePresence cez ktory sa mozete dovolat z vasho PC s webkamerou na prakticky hociaky TelePresence system ktory je dostupny z Internetu. Samotny nastroj naviac umoznuje nadviazat vysoko kvalitnu video komunikaciu aj medzi dvoma PC na ktorych bezi Cisco Jabber Video for TelePresence.

Skype video calls to Cisco TelePresence

This is a wrap up story of something that was happening few months ago: we have successfully demonstrated a video call from Skype to Cisco TelePresence CTS 3010:
Skype to TP

Budúcnosť je u nás už teraz - reportáž z STV1 - TelePresence

"Budúcnosť je na niektorých slovenských univerzitách už teraz ..." - týmito slovami sa začala v pondelok reportáž večerných správ televízie STV1.
Dôvod pre takéto vyjadrenie bol vyústením našej spoločnej aktivity:
Ďen 20.2.2012 sa stal výnimočným dňom pre Technickú Univerzitu v Košiciach a Laboratórium Počítačových Sietí (CNL), ako aj pre celé slovenské školstvo. V tento deň sa konalo oficiálne otvorenie spoločnej TelePresence siete siedmich najväčších slovenských univerzít, za účasti ich rektorov. Pozvaní boli medzi inými aj minister školstva, rôzne média a iné osobnosti.

Syndikovať obsah