napisali o nas

Spolupráca ANTIK Telecom a LPS

V spolupráci s technologickým partnerom spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v rámci projektu Kompetenčné centrum znalostných technológií pre inovácie produkčných systémov v priemysle a službách, bol vykonaný výskum zameraný na diagnostiku spotrebičov na základe profilu spotreby elektrickej energie v domácnosti. Na to bol využitý ich nový produkt s názvom eMeter. Jeho funkcia spočíva v meraní prúdu, ktorý preteká fázou prívodného vodiča do odberného miesta. Tento prúd sa zaznamenáva v nekonečnej slučke, vypočítava sa z neho výkon a práca – spotrebovaná energia.

Spolupráca Technickej Univerzity a spoločnosti ANTIK

Na Technickej univerzite v Košiciach sa spustilo testovanie unikátnej softvérovej platformy pre distribúciu videa v rozličných sieťach, ktoré vyvinula spoločnosť ANTIK v spolupráci s výskumníkmi TUKE. Ide o projekt, ktorý prinesie nové IPTV technológie na Slovensko.

Budúcnosť je u nás už teraz - reportáž z STV1 - TelePresence

"Budúcnosť je na niektorých slovenských univerzitách už teraz ..." - týmito slovami sa začala v pondelok reportáž večerných správ televízie STV1.
Dôvod pre takéto vyjadrenie bol vyústením našej spoločnej aktivity:
Ďen 20.2.2012 sa stal výnimočným dňom pre Technickú Univerzitu v Košiciach a Laboratórium Počítačových Sietí (CNL), ako aj pre celé slovenské školstvo. V tento deň sa konalo oficiálne otvorenie spoločnej TelePresence siete siedmich najväčších slovenských univerzít, za účasti ich rektorov. Pozvaní boli medzi inými aj minister školstva, rôzne média a iné osobnosti.

EuroKompas

Mimoriadnou novinkou je TelePresence – videokonferencia, ktorú bolo možné zaviesť vďaka finančnej podpore získanej z ERDF a zároveň jednou z najpokrokovejších investícií projektu „INFRA 2“ bola inštalácia najnovšej technológie v oblasti videokonferencií – Cisco TelePresence. Nejde o klasickú videokonferenčnú technológiu, technológia tohto typu ponúka TelePresence nástroj, ktorý dáva do popredia predmet komunikácie. Ide o „revolúciu“ v tejto oblasti, ktorá je vysoko prínosná v akademickej sfére.

Франтишек Якаб: «Наш студент не только знает, но и умеет»

Viete po Rusky? Nie? Tak je na čase, aby ste sa začali učiť. O našich aktivitách (a našom šéfovi) už píšu aj na ‘východe’. Ak teda po rusky neviete a aj tak sa chcete dozvedieť, aké “novosti” sa v článku nachádzajú, skúste použiť aspoň Google Translate.

Výnimočný úspech študenta TUKE v súťaži NetRiders 2011

Cisco oznámilo výhercov súťaže NETRIDERS ktorá sa konala 6. Júla 2011. Do súťaže sa zapojili týmy z Európy, Ruska, CIS ( Commonwealth of Independent States – štáty vzniknuté po rozpade Ruskej Federácie ), Stredného východu a Afriky (MEA – Middle East and Africa ). Súčasne súťažilo spolu 150 akadémií v piatich časových zónach.

  • Najvyššie skóre v kategórii mužov dosiahol Liviu-Valentin Bleotu z Rumunska .
  • Najvyššie skóre v kategórii žien získala Lucia Rosculete tiež z Rumunska
  • Výhercom v oblasti Strednej a Východnej Európy, Ruska a CIS sa stal Viliam Straka študent TUKE.
  • Výhercom v oblasti Západnej Európy sa stal Fabian Ganpfer z Nemecka.
  • Výhercom z MEA sa stal Raymond Mazibuko z Južnej Afriky.
Syndikovať obsah