Blogy

Konferencia ICOSE 2014

Členovia Laboratória počítačových sieti, PhD študenti David Cymbalák a Ondrej Kainz sa zúčastnili na medzinárodnej konferencii ICOSE 2014 ( International Conference on Software Engineering ) v Dubaji (Spojene arabské emiráty).

Reprezentant skupiny MONICA v súťaži ACM SPY o najlepšiu diplomovú prácu

V dňoch 5-6.6.2014 sa na Katedre počítačov a informatiky Technickej univerzity v Košiciach uskutočnili štátne záverečné skúšky a obhajoby diplomových prác. V rámci týchto skúšok bolo spomedzi všetkých 154 diplomových prác vybraných komisiou 12 najlepších kandidátov. Dňa 7.8.2014 z 12 kandidátov po opätovnom prehodnotení vybrala komisia 6 najlepších, ktoré budú reprezentovať Fakultu elektrotechniky a informatiky v súťaži ACM SPY o najlepšiu diplomovú prácu v oblasti informatiky a informačných technológií.

Telekom Innovation Contest

Dňa 23.05 sa v Bratislave uskutočnilo národne kolo druhého ročníka medzinárodnej súťaže Telekom Innovation Contest. Základnou ideou tejto súťaže je podpora zaujímavých nápadov a start-up firiem pod záštitou spoločnosti Deutsche Telekom.
Spomedzi 326 nápadov z 39 krajín sa do finálnej jedenástky start-up projektov dostal aj náš team z CNL s ich projektom s názvom EFEOS, ktorý práve v Bratislave vyhral národné kolo. Samotný team sa skladá z troch doktorandov: Ondrej Kainz, David Cymbalak a Jaroslav Lamer. Už o necelý mesiac ich čaká celosvetové kolo v Krakove (Poľsko), kde sa pridajú k ďalším desiatim start-up projektom.

Národné kolo súťaže “Networking Academy Games” 2014

Študenti stredných a vysokých škôl sa stretli v Košiciach v celoslovenskom kole „olympiády“ budúcich sieťových špecialistov. V deviatom ročníku Networking Academy Games, ktoré v spolupráci so spoločnosťou Cisco a za podpory ďalších partnerov organizovala ASC pri KPI LPS, si zmerali sily nielen v teoretických, ale aj praktických zručnostiach.
Národné kolo sa uskutočnilo 30.4.2014 v priestoroch Technickej univerzite. V rámci otvorenia súťaže sa k súťažiacim prihovorili zástupcovia vedenia TUKE (prof. Ing. S. Kmeť, CSc.), FEI (prof. Ing. R. Cimbala, CSc.) , Združenia Košice IT Valley (RNDr. J. Ondáš) a zástupca spoločnosti Cisco Systems (Ing. K. Kniewald). Otvorenie súťaže moderoval F. Jakab, zástupca ASC.

Soft skills kurz od AT&T pre Cisco Academy

Aby sme neboli preplnení iba znalosťami o konfigurácii Cisco routrov a switchov, ale vedeli sa aj zamestnať na zaujímavej pracovnej pozícii s platom, za ktorý si kúpime nielen niečo pod zub, 21.7.2011 prebehol prvý zo soft skills tréningových kurzov organizovaných AT&T pre Cisco Academy. Kurz s názvom “Ako prebieha pohovor a ako si napísať CV?” viedli príjemní mladí ľudia z ľudských zdrojov – Mária Grežďová, Jana Švecová a manažér systémových inžinierov Matúš Onrejčo.

Pozdravom z Fínska

RackAko tu prebieha výučba CCNP. Takže celkom rýchlo sa tu semester blíži ku koncu a už mám za sebou úspešne CCNP SWITCH, CCNP ROUTE a aj Advanced Network Technologies s výborným vyučujúcim, ktorý pracuje v Atea Oy ako Senior Network Engineer a podelil sa s nami o veľké množstvo príkladov a zážitkov z praxe. Momentálne sa pripravujem na CCNP TSHOOT a v nasledujúcich riadkoch sa pokúsim zhrnúť svoje dojmy z výučby CCNP kurzov na JAMK University of Applied Sciences.

Syndikovať obsah