CNL life

Networking Academy Games

Networking Academy Games ( ďalej už len NAG) sa konal na Slovensku už po ôsmy krát. Medzi študentmi sa teší veľkej popularity. Národné kolo sa uskutočnilo 29.5.2013 na Technickej univerzite v Košiciach. Do národného kola postúpilo zo školských kôl viac ako 100 jednotlivcov, resp. študentských tímov, ktoré súťažili v štyroch kategóriách. V kategóriach HS3 a UNI bolo úlohou tímov a jednotlivcov v priebehu hodiny riešiť praktické konfiguračné úlohy na segmentoch laboratórnej siete. V rámci tretej kategórie PT riešili študenti úlohy v simulačnom prostredí Packet Tracer. V teoretickej časti súťaže všetci súťažiaci overovali svoje teoretické vedomosti formou on-line testu. Po prvýkrát bola organizovaná aj súťaž v rámci novej kategórie, zameranej na tvorbu krátkych vzdelávacích videí.

Varím, varíš, varíme s našimi hosťami

V Laboratóriu Počítačových Sietí na Technickej univerzite v Košiciach sa dňa 22.03.2013 uskutočnila ďalšia zaujímavá akcia. Naši hostia Yuliya Tanasyuk, assoc. profesor a Dr. Ron J. Kovac, Professor/Consultant nám umožnili spoznať ich domovskú krajinu prostredníctvom jedál, ktoré sami vlastnoručne pripravili. Opäť sa potvrdilo, že všetko je o ľuďoch, ich snahe a keď sa chce, tak aj bez špičkového vybavenia sa dá zhotoviť vynikajúci zážitok v ústach.

Hostia v LPS

od začiatku februára 2013 mame v LPS dvoch hosti zo zahraničných univerzít:

1. Yuliya Tanasyuk, assoc. profesor, z Univerzity v Cernovcach, Ukraina. Bude v LPS v termine od 1.2. do 31.3. 2013.
2. Dr. Ron J. Kovac. Professor/Consultant, Center for Information and Communication Sciences, Ball State University, Muncie, Indiana. Bude v LPS v termine od 5.2 do 30.6. 2013.

Obaja hostia sú LPS v ramci stipendijnych pobytov a podieľajú sa na vyucbe predmetu APS v AJ, zapájajú sa do odbornych aktivit LPS a taktiež pomôcť nám vybudovať kontakty na odbornu komunitu v ich krajinach.

Vianoce v CNL

LIVE:

PHOTO:

Darujte 2% z daní na rozvoj Laboratória počítačových sietí

Ctení sympatizanti Laboratória počítačových sietí,

dovoľujeme si upriamiť Vašu pozornosť na možnosť darovania 2% z daní na rozvoj Laboratória počítačových sietí na Technickej univerzite v Košiciach prostredníctvom neinvestičného fondu SAPTU. Pre korektné darovanie prosíme o dodržanie nasledujúceho postupu:

Raňajky v CNL

Členovia Laboratória počítačových sietí sa okrem práce na zaujímavých projektoch zúčastňujú aj rozmanitých spoločných akcií. Medzi také sa radí aj naše stretnutie pod názvom – Raňajky v CNL, ktoré sa uskutočnilo 5. júna 2007.

Hlavným cieľom akcie bolo neoficiálne stretnutie všetkých členov v pohodovej atmosfére, kde si každý mohol popri pojedaní pečiva a popíjaní rannej kávy prebrať svoje pracovné problémy, či len tak poklebetiť o tom, čo sa mu prihodilo.

Syndikovať obsah